4 czerwca – Boże Ciało

Drodzy Parafianie,

w najbliższy czwartek, 4 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała.

Msze święte w czwartek będą odprawiane w następującym porządku:
– 8:00,
– 9:30,
suma o 10:30 – po sumie wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem,
– około 13:00 – msza bezpośrednio po procesji.

Procesja Bożego Ciała przejdzie trasą do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami: Chabrową, Jaskółczą, Kartuską, Demptowską, Skarbką i pod obwodnicą z powrotem do kościoła.

Prosimy wiernych o liczny i pobożny udział w procesji Bożego Ciała oraz o udekorowanie trasy, domów i mieszkań. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy:
1 – u państwa Borysiewiczów, ul. Demptowska 53,
2 – u państwa Ziółkowskich, ul. Demptowska 95,
3 – u państwa Rogowskich, ul. Skarbka 95,
4 – u państwa Szmitke, ul. Skarbka 18 A.

Porządek procesji Bożego Ciała: krzyż, chorągwie, feretrony, dzieci po Komunii Świętej w strojach komunijnych, dziewczynki niosące poduszki i rozsypujące kwiaty, ministranci – za baldachimem: chór i wszyscy wierni.

Prosimy pamiętać, że udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w tym dniu, a po spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny. Mszy Świętej o godz. 18:00 nie będzie.

Prosimy o nieparkowanie samochodów przed wejściem do kościoła, szczególnie przed godziną 10:30, aby procesja mogła swobodnie wyjść na ulicę Chabrową.